Kaip išmokti gyventi su... psoriaze

vaistus, nes kai kurie medikamentai gali sukelti žvynelinės paūmėjimą,

 

• jei liga labai išplitusi – svarbiausia neleisti odai išdžiūti. Reikalingos riebios tepimo priemonės (tinka augaliniai aliejai, vazelinas)

Pastebėjus pirmuosius žvynelinės požymius, patariama nepulti į paniką ir nepradėti nuo hormoninių preparatų vartojimo.

 

Kad liga nepaaštrėtų ar paūmėjimas būtų kiek galima švelnesnis, profesorė G.Balevičienė pataria:

 

• esant stresinei situacijai vartoti natūralius raminamuosius (jonažolė, valerijonas),

 

• vengti peršalimo,

 

• nedraskyti odos (net atsitiktinis įbrėžimas skatina ligos plitimą),

 

• vartoti maisto produktų, kuriuose yra vitamino A: sviesto, grietinės, kiaušinio trynio,

 

• labai atsargiai vartoti

Pagrindinė taisyklė: kuo ūmesnė, labiau išplitusi liga, ir ūmesnis uždegimas – tuo gydymas turi būti indiferentiškesnis, t.y. neturintis jokių vaistų, o tik šiek tiek švelninantis odą, šiek tiek mažinantis niežėjimą ir to pakanka.

 

Jeigu pačiais geriausiais ir stipriausiais vaistais pradėsime gydyti ligą paūmėjimo ir plitimo stadijoje – tai dar labiau paūminsime ligą.

 

Saulė, kuri padeda gydyti žvynelinę, gali būti ir žalinga – jei nudegsime per staigiai – odoje formuojasi nauji žvynelinės židinIai. Sergant ūmia žvyneline degintis nepatartina. Kiekvieno žmogaus ligos forma skirtinga, todėl skiriamas individualus ir kompleksinis gydymas.

Šaltinis: Mokslo populiarusis leidinys „Gamtos galia“ Nr.1(19)

Visa informacija,esanti šiame tinklapyje yra tik informacinio pobūdžio. UAB „Mitela“ nesiekia pakeisti gydytojų ar kitų sveikatos priežiūros specialistų rekomendacijų ir nėra atsakinga ir nebus atsakinga už kokią nors žalą ar praradimus, tariamai patirtus dėl šiame tinklapyje pateiktos informacijos ar patarimų. Visi asmenys nuotraukose vaizduojami tik iliustracijos tikslais. Prašome įdėmiai perskaityti pakuočių lapelius ir vaistus vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojami vaistai gali pakenkti Jūsų sveikatai.

 

©2016 UAB „MITELA“