Natūrali medicina ar antibiotikai?

nuomonė. Didelio masto moksliniai tyrimai įrodo, kad antibiotikai nesutrumpina ligos trukmės, esant kvėpavimo takų infekcijoms. Priešingai, dažnai pasitaiko nemalonus šalutinis poveikis, pavyzdžiui, viduriavimas, pykinimas, grybelinės infekcijos ir alerginės reakcijos.

 

Dar pavojingesnis dalykas – atsparumo antibiotikams išsivystymas. Didėjantis bakterijų padermių skaičius keičia jų genetinę medžiagą taip, kad antibiotikai nebeveikia.

 

Pasekmės baisios: padidėjęs mirčių skaičius nuo bakterinių infekcijų, tokių kaip meningitas ar plaučių uždegimas.

 

Augaliniai vaistai siūlo išeitį iš aklavietės. Kai kurių gydytojų anksčiau vadinti „aukščiausios klasės placebo“, o dabar turintys tikrą pasisekimą, augaliniai preparatai yra moksliškai reabilituoti. Idealus pavyzdys – Pietų Afrikos Cape Pelargonium šaknų ekstraktas (Prekės pavadinimas: Umckalor®).

Nors dabartiniai tyrinėjimai patvirtina, jog augaliniai vaistai yra veiksmingesni ir geriau toleruojami, antibiotikai iki šiol naudojami kvėpavimo takų infekcijoms gydyti gerokai per dažnai, nežiūrint į galimas pavojingas pasekmes.

 

Šiuo metu bendrosios praktikos gydytojų ir pediatrų laukiamieji yra ypač perpildyti. Dažniausia diagnozė: kvėpavimo takų infekcija. Tai gali būti ir bronchitas, ir tonzilitas, ir sinusitas ar, kaip sakoma, tiesiog peršalimas.

 

Vis dėlto, medicinos terminologija tik sąlyginai atskiria atitinkamas ligas, kadangi jų simptomai dažnai būna panašūs.

 

Asmenys, siejantys bronchitą tik su kosuliu, iš medicinos vadovėlių gali sužinoti, kad, sergant bronchitu, būna ir gausios išskyros iš nosies, ir gerklę skauda bei vargina greitas nuovargis. Tiesą sakant, sėkmingam gydymui ligos diferenciacija ne tiek svarbi, kiek ją sukėlusio patogeno nustatymas.

 

Beveik 95% viršutinių kvėpavimo takų infekcijų sukelia virusai. Vokiečių gydytojai tai irgi žino, tačiau vis tiek 60–80% pacientų skiria antibiotikus.

 

Pasak gydytojų, to priežastis – darbo rinkos spaudimas. Dauguma pacientų prašo skirti antibiotikus, nes tikisi, kad pasveiks labai greitai ir darbe nebus labai trumpai ar išvis nepraleis nė vienos darbo dienos.

 

Tačiau tai – klaidinga

Pakankamai ilgą laiką universiteto tyrinėtojų grupė patvirtindavo, kad ekstrakto veikimo spektras yra idealus, sergant kvėpavimo takų infekcijomis.

 

Augalo sudedamosios dalys užtikrina, kad endogeninės apsauginės ląstelės sunaikintų virusus daug greičiau, neleistų bakterijoms daugintis bei pagerintų gleivių pasišalinimą iš kvėpavimo takų.

 

Labai garsi tarp profesionalų Cochrane Collaboration ataskaita patvirtino, kad šie moksliniai tyrimai su pacientais atitinka aukštus mokslinius standartus. Jų išvada: skubiai reikalinga antibiotikų alternatyva.

 

Umckalor® veiksmingas tiek suaugusiems, tiek vaikams.

 

Dar vienas augalinių vaistų privalumas: retai pasireiškiantis šalutinis poveikis. Taigi, saugu ir nereikia nerimauti dėl atsparumo išsivystymo.

Šaltinis: Mokslo populiarusis leidinys „Kitas kelias sveikatą“  Nr.1

Visa informacija,esanti šiame tinklapyje yra tik informacinio pobūdžio. UAB „Mitela“ nesiekia pakeisti gydytojų ar kitų sveikatos priežiūros specialistų rekomendacijų ir nėra atsakinga ir nebus atsakinga už kokią nors žalą ar praradimus, tariamai patirtus dėl šiame tinklapyje pateiktos informacijos ar patarimų. Visi asmenys nuotraukose vaizduojami tik iliustracijos tikslais. Prašome įdėmiai perskaityti pakuočių lapelius ir vaistus vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojami vaistai gali pakenkti Jūsų sveikatai.

 

©2016 UAB „MITELA“