Nuodingieji augalai prieš reumatizmą

Pirmojoje stadijoje aktyviai dalyvauja vadinamasis imuninės sistemos apsauginis skyrius – jį galima būtų palyginti su pasieniečių būriu: organizmo gaminami antikūniai aktyviai kontaktuoja su antigenais (svetimos kilmės baltymais) ir su jais sudaro neutralius junginius, kurie pašalinami, nespėję pakenkti. Ligonis jaučia tik šiokį tokį negalavimą, silpnumą, energijos stoką. Konkrečių klinikinių simptomų dar nėra. Jeigu šis ”pasienio mūšis“ baigiasi organizmo pergale, liga atsitraukia ir ligonis grįžta prie savo įprasto gyvenimo būdo.

 

Jei ne, ”kovos veiksmai“ plečiasi ir tai pasireiškia įvairiais klinikiniais simptomais. Ima tinti audiniai, atsiranda skausmo sindromas, sutrinka sąnarių funkcijos, kyla temperatūra.

 

Patyrusiam homeopatui šie simptomai daug ką parodo. Homeopatas tarsi skaito organizmo rašomą laišką, kuriame šaukiamasi pagalbos, nurodomos konkrečios pakenkimo priežastys ir rūšys, yra duomenų apie jų dislokaciją ”imuniteto žemėlapyje“, taip pat užkoduoti stimuliatoriai (homeopatiniai preparatai), kurių reikia organizmui.

 

Kad galėtų paskirti teisingą ir efektyvų gydymą, gydytojas homeopatas turi detaliai išanalizuoti simptomus: jų sąryšį su paros laiku, su maistu, su dvasiniu paciento nusiteikimu (nerimu, baimės jausmu, ašaromis), su skausmo ypatybėmis.

 

Homeopatams labai svarbu įsigilinti ir į žmogaus charakterį – ligoniams, kurių simptomai panašūs, bet charakteriai skirtingi, reikia skirtingų homeopatinių vaistų.

 

Teisingai parinkta homeopatinė priemonė stimuliuoja ir atkuria pakenktą ar laikinai susilpnėjusią grandį imuninio mechanizmo grandinėje, ir ligonis sveiksta.

70-80 proc. homeopatų pacientų atsikrato kankinančio reumatizmo.

 

Trumpai apibūdinsime tik porą (iš kelių dešimčių) reumatoidiniam artritui gydyti plačiausiai naudojamų augalų.

Homeopatų požiūris į reumatoidinio artrito gydymą iš esmės skiriasi nuo konvencionaliosios medicinos metodų. Vietoj hormonų ir operacijų homeopatai naudoja žoles, kuriomis skausmą sąnariuose gydė pats Hipokratas.

 

Skausmai – reumatizmo palydovas

 

Konvencionaliosios medicinos požiūriu reumatoidinis artritas yra vietinis ar išplitęs neinfekcinis uždegiminis procesas. Jis pirmiausia paliečia sąnarių tepalinę plėvelę. Prasidėjus uždegimui plėvelė parausta, išbrinksta, o sąnario viduje susikaupia tepalinio skysčio perteklius. Visa tai trukdo sąnariui funkcionuoti. Ligai progresuojant sąnarį skauda nuo mažiausio prisilietimo, procesas paliečia kaulus, raumenis, sausgysles, raiščius ir galiausiai suardo sąnarį.

 

Hormonai – pagalbininkai ir griovėjai

 

Visi tradicinės medicinos vaistai ir procedūros skirti uždegimui slopinti. Tačiau daugelis jų turi šalutinį poveikį: provokuoja skrandžio ar dvylikapirštės žarnos žaizdas, pražūtingai veikia leukocitų lygį kraujyje ir t.t.

 

Kita dažniausiai naudojama vaistų grupė – hormoniniai preparatai. Bet prie jų greit priprantama ir ligoniui reikia vis didesnių dozių. Be to, steroidiniai hormonai trikdo antinksčių funkciją, žeidžia kaulus (osteoporozė), kepenis, gali sukelti neurozes ir kt.

 

Trečioji tradicinėje medicinoje naudojamų vaistų grupė skirta ligonio imuninei sistemai slopinti, nes manoma, kad reumatizmas – autoimuninė liga, t.y. organizmas gamina antikūnius prieš savo pačių audinius. Kraštutiniais atvejais ligoniui siūloma chirurginė operacija – dirbtinio sąnario implantavimas.

 

Nuodingieji augalai… gydo

 

Homeopatai kitaip aiškina reumatoidinio artrito kilmę. Jų požiūriu, kiekvienas susirgimas yra dinamiškas procesas.

Nuodingasis žagrenis (Rhus toxicodendron) – kaip rodo pats pavadinimas, tai nuodingas augalas. Jo žali lapai naudojami ruošiant homeopatinius vaistus (tinktūra skiedžiama 1:10 000 000 ir daugiau kartų). Jo vartojimo sritis labai plati: kosulys, pykinimas ir vėmimas, odos bėrimai ir niežulys, kaulų ir raumenų skausmai. Ligoniams, sergantiems reumatoidiniu artritu, jis sumažina tokius sąnarių skausmus, kurie sustiprėja ramybės būsenoje ir naktį, esant šaltam, drėgnam, vėjuotam orui ir pradedant judėti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Baltoji brienė (Bryonia alba) – šiuo nuodinguoju augalu gydytasi dar gilioje senovėje, jį rekomenduodavo pats Hipokratas. Kadangi jis labai toksiškas, tai būdavo skiedžiamas spiritu ir vartojamas epilepsijai, paralyžiui, kosuliui ir isterijai gydyti. Reumatizmui gydyti jis efektyvus skiestas 1:1 000 000 ir didesniu santykiu. Šis homeopatinis preparatas padeda numalšinti aštrius duriančius skausmus, sustiprėjančius judant, spaudžiant, esant šaltkrėčiui, ir susilpnėjančius ramybės būsenoje, gulint ant skaudamo šono.

 

Bryonia alba - visų rūšių reumatizmui gydyti, tinka mikroskopinių skruzdžių rūgšties su novokainu dozių poodinės injekcijos (homeopatinis tirpalas 1: 10 000). Viename straipsnyje visko nesuminėsi. Tik pravėrėme duris į didžiulį homeopatijos pasaulį, kuriame kiekvienas ligonis – ne paprasčiausias pacientas, bet asmenybė su tik jam būdingu charakteriu, su savo kančiomis ir individualiomis pasveikimo galimybėmis.

Šaltinis: Mokslo populiarusis leidinys „Gamtos galia“ Nr.2(6)

Visa informacija,esanti šiame tinklapyje yra tik informacinio pobūdžio. UAB „Mitela“ nesiekia pakeisti gydytojų ar kitų sveikatos priežiūros specialistų rekomendacijų ir nėra atsakinga ir nebus atsakinga už kokią nors žalą ar praradimus, tariamai patirtus dėl šiame tinklapyje pateiktos informacijos ar patarimų. Visi asmenys nuotraukose vaizduojami tik iliustracijos tikslais. Prašome įdėmiai perskaityti pakuočių lapelius ir vaistus vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojami vaistai gali pakenkti Jūsų sveikatai.

 

©2016 UAB „MITELA“