Oda žiemą

Nors sakoma, kad oda yra viso organizmo veidrodis, deja, ne visai taip, nes mūsų organizmas atsako už giliuosius odos sluoksnius, o už odos paviršiaus, arba raginio odos sluoksnio būklę atsako ir organizmas, ir mes patys. Raginis odos sluoksnis saugo odą nuo išsausėjimo.Tai sąlygoja riebalai, kurie sudaro net apie 20 proc. epidermio masės, ir natūralus drėkinamasis veiksnys (NDF).

 

Mūsų organizmas su nusitrinančiomis epidermio ląstelėmis kasdien praranda iki 150 miligramų riebalų, todėl organizmas tokį pat kiekį riebalų odai turi pagaminti. Raginis odos sluoksnis turi unikalią savybę kaupti vandenį. Ši savybė be galo svarbi ir pačios odos natūralaus drėkinamojo veiksnio (NDF) būklei.

 

Nori išsaugoti odą sveiką – elkis protingai! Epidermio apsaugines funkcijas silpnina:

 

amžius – kuo vyresnis žmogus, tuo odai sunkiau, nes silpsta NDF ir odos riebalų gamyba;

stresas – lėtina odos barjerinių funkcijų atsikūrimą;

atšiaurus žiemos oras;

valikliai.

 

Odos priežiūra žiemą

 

Patalpų šildymas ir oro sausumas jose, didelis

skirtumas tarp patalpos ir lauko temperatūros bei oro drėgmės labai kenkia mūsų

 

 

odai. Epidermio apsauginės funkcijos būna labai susilpnėjusios sergant tokiomis ligomis kaip atopinis dermatitas (ryškus NDF sumažėjimas), žvynelinė, egzema. Šiomis ligomis sergantys žmonės per odą praranda iki 20 kartų daugiau vandens nei tie, kurių oda sveika.

 

Odai vis labiau sausėjant, žaizdelės ne tik negyja, bet ir būklė vis blogėja. Nepakankamai prižiūrint odą žiemą, gali išsivystyti vadinamoji „žiemos kserozė“, arba odos sausumas.

 

Sauso klimato šalyse gyvenantys žmonės lengviau pakeltų atšiaurų žiemos orą, o Lietuvoje klimatas drėgnas, todėl odą turėtume ypač saugoti.

 

Odos priežiūros esmė: užtikrinti odos drėkinimą; atkurti lipidų barjerą.

 

Pirmoji pagalba Jūsų odai šaltuoju metų laiku gali būti IRICAR tepalas. Tepalo sudėtyje yra augalo Cardiospermum halicacabum ekstrakto, kuris uždegimą gydo netrikdydamas natūraliai odos ląstelėse vykstančių medžiagų apykaitos procesų.

 

Naudojant IRICAR sumažėja

 

 

niežulys, išnyksta odos  paraudimas bei patinimas.  Pamažu išnyksta odos

sustorėjimas ir pleiskanojimas. IRICAR tepalo pagrindas yra riebus (sudėtyje yra vilnų riebalų), todėl patepus odą šiuo tepalu gilesnieji jos sluoksniai sudrėkinami, o raginiame (paviršiniame) odos sluoksnyje susidaro riebalinis sluoksnis, padedantis įveikti pleiskanojimą, apsaugantis odą nuo nuožvarbų bei nušalimo.

 

Patepus odą IRICAR tepalu, odos atsparumas šalčiui išlieka net 5 valandas. Raginiame odos sluoksnyje susidaranti riebalų plėvelė yra tik menama, t. y. jos nesimato, oda neblizga, be to, susidaranti  riebalų plėvelė nesukelia diskomforto, kuris būdingas odą patepus kitais riebiais kremais.

 

Tepdami veido, kaklo, rankų, blauzdų ar kelių odą prieš išeidami į lauką šaltu, vėjuotu, darganotu oru puikiai jausitės ne tik Jūs, bet ir Jūsų oda.

 

IRICAR tepalu apsaugoti odą nuo šalčio gali ir tie, kurių oda išberta, kuriuos vargina jaunatviniai spuogai, egzema, psoriazė, atopinis dermatitas ir kitos ūminės ar lėtinės uždegiminės ligos. IRICAR tepalas padės esant šiurkščiai, trūkinėjančiai odai.

 

IRICAR tepalas – odos gydymas ir visavertė priežiūra vienu metu.

 

Šaltinis: Mokslo populiarusis leidinys „Gamtos galia“ Nr.2(12)

Visa informacija,esanti šiame tinklapyje yra tik informacinio pobūdžio. UAB „Mitela“ nesiekia pakeisti gydytojų ar kitų sveikatos priežiūros specialistų rekomendacijų ir nėra atsakinga ir nebus atsakinga už kokią nors žalą ar praradimus, tariamai patirtus dėl šiame tinklapyje pateiktos informacijos ar patarimų. Visi asmenys nuotraukose vaizduojami tik iliustracijos tikslais. Prašome įdėmiai perskaityti pakuočių lapelius ir vaistus vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojami vaistai gali pakenkti Jūsų sveikatai.

 

©2016 UAB „MITELA“